Please wait...

Try Sallira with other theme and color combinations
Color options

Wpawanie metali wysokostopowych spawanie stali niskostopowych spawanie aluminium TIG

Spawanie metali wysokostopowych oraz stali niskostopowych

Spawanie jest popularnym procesem łączenia materiałów oraz dodawania spoiwa. Cały proces dzieje się za pomocą nagrzewania i topienia konkretnego miejsca łączącego. W naszej ofercie znajdą państwo propozycję spawania stali niskostopowych i wysokostopowych, oraz spawania aluminium. Najlepsi spawalnicy znajdujący się w naszej firmie posiadają aż siedemnastoletnie doświadczenie, dzięki czemu są w stanie zaoferować Państwu najwyższej jakości usługę wraz z ogromnym spektrum wiedzy z zakresu spawalnictwa. Oprócz umiejętności praktycznych bardzo ważną kwestią w tej branży są urządzenia, na których jest wykonywana praca, bowiem to właśnie one odpowiadają za możliwość tworzenia nowatorskich oraz precyzyjnych produktów. W firmie TSW znajdą państwo najlepsze instrumenty firmy KEMPPI oraz OZAS, natomiast spawanie wykonujemy metodami TIG, MAG i MMA. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą z zakresu spawania, dzięki czemu dopasowanie idealnego wariantu będzie bardzo proste.

Stale niskostopowe

Stal niskostopowa jest produktem konstrukcyjnym, który używany jest do konstrukcji sporych budowli takich jak mosty, wagony kolejowe bądź maszty, a nawet samochody. Jest to stal odporna na wszelkie warunki atmosferyczne oraz na spore obciążenia. Jest ona bardzo wytrzymała, oraz posiada dużo lepsze właściwości od przykładowo stali węglowej. Sporą różnicą są koszty, gdyż proces produkcji stali niskostopowej jest zdecydowanie wyższy, aczkolwiek jej zalety z pewnością rekompensują tę okoliczność. Stal niskostopową można podzielić ze względu na jej rodzaj, mianowicie istnieję stal atmosferyczna, która cechuje się znakomitą odpornością na korozję. Kolejną klasyfikacją jest stal ferrytowa, która posiada niską zawartość węgla oraz dobrą hartowność, czyli utwardzenie. Oczywiście wszystkie materiały podlegają możliwości spawania stali niskostopowych, natomiast czasami niektóre ze stali będą musiały być poddane obróbce cieplnej. Do najbardziej popularnych stali należą rodzaje znane jako HY 80, HY 90 I HY 100.

Spawanie metali wysokostopowych

Stal wysokostopowa jest wyjątkowo mocnym materiałem, z którego wykonywane są elementy urządzeń energetycznych, które pracują w wysokich temperaturach — aż do 600 stopni Celsjusza, bowiem jest to stal żaroodporna. Przykładowymi produktami, które są wykonywane za pomocą spawania metali wysokostopowych, są łopatki turbin bądź odkuwki łopatek turbin parowych. Stal wysokostopową wolno podzielić na stal nierdzewną oraz narzędziową. Stal nierdzewna jest materiałem, posiadającym ponad 12% obecności chromu co czyni ją odporną na korozję. Stal narzędziowa będzie idealnym zastosowaniem do wyrobu stalowych przyborów. Zależnie od klasyfikacji stali oraz planu oczekiwanego produktu spawanie występuje za pomocą kilku metod, a mianowicie: łuku krytego, osłon gazowych oraz elektrod otulonych.

Spawanie aluminium

Spawanie aluminium należy do najpowszechniejszych zabiegów spawalniczych, gdyż aluminium cechuję się lekką wagą oraz ogromną wytrzymałością, a wszystko to współgra ze stosunkowo niskimi kosztami. Jest to materiał odporny na korozję oraz może być poddawany recyklingowi, co jest ogromną zaletą w obecnych czasach. Jego zastosowanie ujrzą państwo w przemyśle, hutnictwie oraz przy produkcji części samochodowych, samolotowych i artykułów AGD. Spawanie aluminium przebiega za pomocą prądu przemiennego, tak więc jest to kluczowa różnica pomiędzy procesem spawania innych materiałów, gdyż w tamtych należy zastosować zużycie prądu stałego. Ze względu na taką klasyfikację aluminium należy spoić odpowiednią metodą, a jedna z najlepszych nazywana jest metodą spawania aluminium TIG, którą oczywiście znajdą Państwo w naszej ofercie. Za pomocą takiego procesu spawane może być nawet aluminium o grubości poniżej jednego milimetra, zaś maksymalna grubość, jaką może posiadać materiał, podczas stosowania tej metody spawania wynosi 10 mm. Mamy nadzieję, że wyżej przedstawione procesy spawania stali oraz aluminium pomogą państwu wybrać odpowiedni rodzaj spawania dla siebie. Ze strony firmy TSW możemy zagwarantować państwu idealnie doprecyzowane produkty z najwyższą jakością wykonania, o czym świadczyć uprawnienia dozorowe dla spawania.